Kúpele Bojnice

Prírodné liečivé zdroje: prírodná liečivá hydrogén-uhličitanovo-síranová a vápnikovo-horčíková termálna voda, ktorá vyviera z 9 prameňov s výdatnosťou 40 l za sekundu.

Indikácie: choroby pohybového ústrojenstva: reumatického, degeneratívneho a pozápalového charakteru, stavov po operáciách a úrazoch, nervové choroby, choroby obličiek a močových ciest, ženské choroby a choroby z povolania: ochorenia kostí, šliach, svalov, ciev a nervov vyvolané prácou.

Procedúry: základom je komplexná balneoterapia- 3 hypertermálne, 3 rehabilitačné a 2 vonkajšie bazény, podvodné masážne vane, perličkové a uhličité vane, taktiež je to liečebná telesná výchova, reflexná liečba, teploliečba, elektroliečba, svetloliečba, kyslíková terapia.

Ubytovanie: jedno a dvojposteľové izby s WC, kúpeľnou, TV-Sat, chladničkou a telefónom. K dispozícii sú 2 hlavné liečebné domy Mier a Baník a nový komfortne zariadený liečebný dom Lysec.

Voľný čas:
hostia môžu navštíviť blízke termálne kúpalisko Čajka, odhaliť krásy najkrajšieho zámku na Slovensku, alebo stráviť príjemné chvíle v našej najstaršej zoologickej záhrade. Do okolia je možné podnikať turistické vychádzky, výlety bicyklami, jazdiť na koňoch, lyžovať či športovo rybárčiť. Pravidelne sa koná množstvo koncertov, folklórnych vystúpení a tanečných zábav.

www.kupele-bojnice.sk