Kúpele Brusno

Prírodné liečivé zdroje: prírodná liečivá voda, stredne mineralizovaná, uhličitá, síranovo-hydrogénuhličitanová, vápenato-horečnato-sodná, slabo kyslá, studená, hypotonická.

Indikácie: choroby obehového a tráviaceho ústrojenstva, choroby z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou, choroby z povolania (chronické ochorenie pečene toxického pôvodu).

Procedúry: fyzikálna terapia, liečebná telesná výchova, minerálne a bazénové kúpele, vodoliečebné procedúry, masáže, termoterapia a ostatné procedúry.

Ubytovanie: Liečebný dome Poľana: samostatné sociálne zariadenie s vaňou alebo sprchovým kútom, signalizačné vybavenie, TV so satelitným príjmom, rádio, telefón, chladnička s minibarom, trezor a pripojenie na internet. Každá izba má balkón.

Voľný čas: pravidelné tanečné večierky, rôzne kultúrno-spoločenské podujatia, výlety do okolia: Banská Bystrica s historickým centrom so zaujímavou architektúrou, múzeami a galériami, Brezno s historickým námestím a Horehronským múzeom, zájazdy na predstavenia do Štátnej opery v Banskej Bystrici alebo činohry J. G. Tajovského vo Zvolene.

www.kupelebrusno.sk