Kúpele Červený Kláštor - Smerdžonka

Prírodné liečivé zdroje:
  studená, slabo alkalická, hypotonická, stredne mineralizovaná prírodná liečivá voda, s obsahom minerálnych látok a solí, najmä Na, Mg,Ca a obsahom sulfánu 11 mg/l. Celková mineralizácia vody je 1172 mg/l. Vďaka čistému pieninskému ovzdušiu a klíme sa môžu Kúpele Červený Kláštor – Smerdžonka od roku 2016 pochváliť aj klimatickými podmienkami vhodnými na liečenie čomu predchádzalo získanie štatútu klimatických kúpeľov v roku 2014

Indikácie:  Prírodné liečebné kúpele Červený Kláštor sú zamerané na liečenie ochorení pacientov po dovŕšení 18. roku veku v indikáciách: 

  • Kožné choroby (celá skupina X./všetky ochorenia)
  • Netuberkulózne choroby dýchacích ciest (celá skupina V./všetky ochorenia)
  • Duševné choroby (celá skupina IX./všetky ochorenia)
  • Onkologické choroby (skupina I./podľa indikácie V. a X.)
  • Choroby z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou (skupina IV./ochorenie IV/4)
  • Choroby z povolania (skupina XII./ podľa indikácie príslušnej pre postihnutý systém organizmu)

Procedúry:  vstupné a výstupné lekárske vyšetrenie, lekárska konzultácia, celotelová masáž, čiastočná masáž, masáž šije, masáž tváre, thajská masáž chodidiel – paličkami, minerálny vaňový kúpeľ celkový, minerálny vaňový kúpeľ čiastočný – horné končatiny, bylinný vaňový kúpeľ celkový, olejový vaňový kúpeľ celkový, saturovaný vaňový kúpeľ celkový, solux, bioptron, ultrazvuk, elektroliečba, termoterapia, oxygenoterapia, Iyashi Dôme, infrasauna so soľnou terapiou, fínska sauna so soľnou terapiou, kneippové vaničky, edukácia, edukácia stoja a chôdze, edukácia dýchania, dýchacia gymnastika, inhalácie, psychoterapia individuálna a skupinová, koordinačný tréning, overball, pieniny walking (nordic walking), fyzioterapia, remodelácia, UVB fototerapia celková, UVB fototerapia lokálna (ruky), UVB fototerapia lokálna (nohy), UVB fototerapia “hrebeň“, muzikoterapia a kozmetické procedúry pomocou prístroja Jet Peel 3 a prípravku PQAge.

Ubytovanie:  Kúpeľný Dom zdravia*** a Apartmánové domčeky Dunajec Village sa nachádzajú v atraktívnom prostredí Pieninského národného parku a sú obkolesené čarokrásnou prírodou, ktorá ponúka návštevníkom na obdiv svoje bohatstvá, poskytuje čistý vzduch a pokoj. Kapacita Domu zdravia predstavuje 49 lôžok s prístelkami a ponúka vyšší štandard ubytovania. Hosťom je k dispozícii aj 15 apartmánových domčekov s celkovou kapacitou 89 lôžok s prístelkami. V rámci typu Apartmánový domček EXKLUZIV je jeden z nich bezbariérový.

Voľný čas:  Samotný spoločný areál Kúpeľov Červený Kláštor – Smerdžonka a Dunajec Village nazvaný ako Rekreapark ponúka niekoľko športových a oddychovo-relaxačných zón na výborné trávenie voľného času  návštevníkmi každého veku. Pred niekoľkými rokmi bola v parku postavená kaplnka s ikonou, ktorá je  zasvätená Matke ustavičnej pomoci. Taktiež je prítomná bylinková záhradka, ktorá sa dočká  svojho ďalšieho rozšírenia. V areáli nechýbajú altánky - jeden z nich s ohniskom, detské  ihrisko, veľká lanová pyramída, bedmintonové ihrisko, 11 vonkajších strojov na cvičenie, vonkajší bazén na osvieženie s protiprúdom, ruské kuželky, veľký šach,  miesto pre hru s guličkami vhodné aj pre rekreačný pétanque a pribudnú tiež ihriská na minifutbal a volejbal. Okrem toho  vzniklo pred moderným amfiteátrom pevné sedenie s 557 sedadlami a vybavenosťou sme pripravení hostiť aj veľké podujatia. Areál tvoria 2  nové kolonády, ktoré budú slúžiť na občerstvenie pre návštevníkov a sedenie. Vonkajšia koliba je ako stvorená na vynikajúcu grilovačku. V rámci  rekonštrukcie areálu sa pospájali existujúce chodníky s novovybudovanými a tak si prídu na  svoje aj korčuliari vďaka približne 400 m okruhu. Novinkou tejto sezóny bude aj vonkajšia Kneipp terapia s balančným chodníkom. Podstatou tohto chodníka je chodenie na boso po rôznych povrchoch – malé kamienky, šišky, tráva, väčšie kamene, kôra zo stromov, dlažobné kocky, pníčky, atď. čím samotný návštevník vždy musí našľapovať ináč a tým vyrovnávať balans.  Celý areál máme záujem v budúcnosti aj naďalej  zveľaďovať a vytvárať nové možnosti trávenia voľného času u nás.

Kúpele Červený Kláštor - Smerdžonka svojou polohou umožňujú turistické vychádzky do okolia a to pešo alebo na bicykli. Najlákavejšie sú výstupy na Tri Koruny či Sokolicu. Po zdolaní niektorého z vrcholov sa každému naskytnú nezabudnuteľné panoramatické výhľady na rozsiahlu prírodnú scenériu. Ideálnym miestom pre cykloturistiku je zaiste chodník popri rieke Dunajec. Majestátny prielom Dunajca si však môžete užiť nie len na bicykli, ale takisto aj splavom na tradičných goralských pltiach. Pre adrenalínových nadšencov je k dispozícii aj splav na raftoch. V blízkosti kúpeľov sa nachádza múzeum Červený Kláštor - kláštor kartuziánov a kamaldulov je známy predovšetkým prostredníctvom „lietajúceho“ mnícha Cypriána, ktorý tu v minulosti pôsobil a zanechal tu nezmazateľnú stopu – herbár pozostávajúci z 283 byliniek v piatich jazykoch. Nahliadnite do života mníchov a poprechádzajte sa po priestoroch, v ktorých mnísi hľadali duševný pokoj a spojenie s Bohom. Zaujímavé obce so zachovalou ľudovou architektúrou sú Osturňa (25 km), Jezersko (20 km) a Malá Franková (22 km). Odporúčame spoznať aj širšie okolie s možnosťou celodenných výletov do Starej Ľubovne (26 km), na horu Zvir v Litmanovej (38 km), do Vyšných Ružbách (32 km), Kežmarku (35 km), Vysokých Tatier (52 km) alebo do obcí v Poľsku – Niedzica (12 km), Szczawnica (27 km), Nowy Targ (37 km) a Zakopane (52 km). Z pohľadu histórie je pozoruhodnou pamiatkou Hrad Ľubovňa, ktorý je silne spätý s históriou Poľska, v jeho veži bol uväznený kráľ Madagaskaru Móric Beňovský a poslednými vlastníkmi hradu boli gróf Ján Zamoyski so svoju manželkou španielskou princeznou Isabellou de Bourbon. Pod hradom Ľubovňa sa rozprestiera Ľubovniansky skanzen so svojim dreveným kostolíkom z Matysovej zapísaného ako národná kultúrna pamiatka. Dom ľubovnianskeho mešťana na námestí v Starej Ľubovni predstavuje štýl bývania strednej meštianskej vrstvy z 19. storočia. Blízko Starej Ľubovne sa v obci Hniezdne nachádza expozícia tradičných ľudových remesiel a liehovarníctva Nestville Park, kde budete obdivovať zručnosť tunajších remeselníkov prostredníctvom jedného z najväčších vyrezávaných obrazov z dreva. Duševný pokoj môžu návštevníci načerpať na hore Zvir v obci Litmanová, ktorá je pútnickým miestom od doby kedy sa na tomto mieste zjavila Panna Mária. Na poľskej strane v bývalej slovenskej obci Niedzica je možnosť navštíviť hrad Niedzica, park miniatúr známych hradov, zámkov a iných architektonicky významných stavieb Oravy, Podhalia a Spiša. V obci sa taktiež nachádza rodný dom známeho slovenského herca Michala Dočolomanského a dnes toto miesto pripomína pamätná tabuľa.
zavítajte k nám a prijmite

DARY PRÍRODY, KTORÉ LIEČIA

zdravá minerálna voda Smerdžonka a čistý pieninský vzduch

www.kupeleck.sk