Kúpele Horný Smokovec

Prírodné liečivé zdroje: na základe liečivých účinkov tatranskej klímy, neobyčajnou čistotou vzduchu a vysokou hodnotou slnečného svitu majú kúpele ideálnu liečebnú polohu. A to na južnom svahu tatranských veľhôr v nadmorskej výške 960 m.n.m. Zo severu sú obklopené veľkolepými horskými štítmi. Nachádzajú sa na území Tatranského národného parku v centre mesta Vysoké Tatry, čo spolu s ďalšími faktormi blahodarne pôsobia predovšetkým na ochorenia dýchacích ciest.

Indikácie:
liečime deti od 3 do 18 rokov s nešpecifikovanými ochoreniami dýchacích ciest (recidivujúce katary horných a dolných dýchacích ciest, alergické nádchy, opakované zápaly priedušiek, stavy po opakovaných zápaloch pľúc, stavy po pľúcnych operáciách do 6 mesiacov po operácií, sinobronchitída, obštrukčná bronchitída, bronchiálnu astmu, dermorespiračný syndróm...

Procedúry:
klimatoterapia, skupinová a individuálna liečebná rehabilitácia, inhalačná liečba, fyzikálna terapia (diatermia, solux, bioptron, biostimulátor, parafín,) elektroliečba, svetloliečba, teploliečba, bazén, sauna (suchá, parná), masáže.

Ubytovanie:
 
v areáli kúpeľov sa nachádzajú tri liečebné domy. V zrekonštruovanom liečebnom dome Lúč sú ubytované deti samostatné, v novovybudovaných liečebných domoch Sosna a  Smrek sú ubytované deti so sprievodom. V objektoch sú kuchynské kúty (chladnička, rýchlovarná kanvica, mikrovlnná rúra) na každom poschodí. 

Voľný čas:
 
v areáli sú k dispozícií volejbalové, basketbalové, futbalové ihrisko a tenisový kurt. Pre najmenších pacientov je k dispozícií detský park s rôznymi atrakciami. V prípade nepriaznivého počasia je k dispozícii telocvičňa, detská herňa a stolný tenis. Veľmi obľúbené sú piatkové detské diskotéky a cvičenia vo fitnescentre pod vedením odborníka. Organizujú sa aj športové dni pod vedením športovo-kultúrneho referenta.

www.kupelehs.sk