Kúpele Lučivná

Prírodný liečivý zdroj: horská klíma daná nadmorskou výškou 816 m.n.m.. Čistý vzduch, intenzita ultrafialového žiarenia, prirodzený aerosól, chránenosť proti severným vetrom spolu s ďalšími faktormi blahodarne pôsobia predovšetkým na ochorenia dýchacích ciest.

Indikácie:
liečime deti od 3 do 18 rokov s netuberkulóznymi ochoreniami dýchacích ciest ( recidivujúce katary horných a dolných dýchacích ciest, alergické nádchy, bronchiálnu astmu, stavy po opakovaných zápaloch pľúc, stavy po pľúcnych operáciách...).

Procedúry:
klimatoterapia, skupinová a individuálna liečebná telesná výchova, inhalačná liečba, klasická a reflexná masáž, teploliečba, elektroliečba, sauna ( fínska, parná, bylinková, infrasauna), hydromasážna vaňa, škótske streky, bazén, floating,

Ubytovanie:
pre deti a sprievodcov slúžia komplexne zrekonštruované 2 – 5 lôžkové izby v liečebných domoch Smrek, Limba, Topoľ, Kosodrevina. V objektoch sú spoločenské priestory vybavené plazmovými TV s DVD, kuchynky (chladnička, rýchlovarná kanvica, mikrovlnná rúra, galón s minerálnou vodou).

Voľný čas:
v areáli sú novovybudované polyfunkčné ihriská ako aj detský park s rôznymi atrakciami. V prípade nepriaznivého počasia je k dispozícii telocvične, kryté terasy, fitnes centrum, krytý bazén s vodným svetom. Na spríjemnenie voľných chvíľ slúži spoločenská sála v ktorej sa konajú divadelné predstavenia, kino projekcie, diskotéky...

www.tkl.sk