Kúpele LÚČKY

Prírodné liečivé zdroje: liečivá voda, ktorá už mnohým pacientom prinavrátila zdravie pochádza z dvoch vrtov. Valentína má 32 °C a nový vrt HGL-3 má teplotu 37 °C. Voda z prameňov sa využíva v prirodzenej forme v bazénoch aj vo všetkých separátnych kúpeľoch.

Indikácie:
- onkologické choroby
- choroby tráviaceho ústrojenstva
- choroby z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou
- netuberkulózne choroby dýchacích ciest
- nervové choroby (cievne mozgové príhody)
- choroby pohybového ústrojenstva
- ženské choroby
- choroby z povolania
- prevencia a podporná liečba osteoporózy

Procedúry: záujemcovia o liečebné procedúry môžu vyskúšať liečivé účinky minerálnej vody. K dispozícii je široká ponuka minerálnych kúpeľov (aromatický, bylinný, rašelinový, solfatánový ...), masáží (klasická, reflexná, masáž lávovými kameňmi, medová, podvodná, jakumasáž, thajská masáž, reflexná masáž chodidiel,...), teploliečba (parafín, rašelina), svetloliečba (sanoterm, solux, horské slnko, bioptron...)  a množstvo ďalších procedúr, ktoré si klienti môžu objednať aj individuálne bez toho, aby tu absolvovali pobyt napr. ušné sviečky, telové sviečky, akumasáž, bambusová masáž, thajská masáž, atď.

Ubytovanie: kúpele ponúkajú svojim klientom možnosť ubytovania v rozličných ubytovacích kapacitách od apartmánov v kúpeľnom hoteli Choč***až po dependance**.  Kúpeľný hotel je prepojený s časťou balneo, kde sa podávajú všetky liečebné procedúry presklenou chodbou s dĺžkou 120 metrov, takže klienti si môžu vychutnať pohodlie a aj počas chladnejších mesiacov nemusia vôbec chodiť po vonku. K dispozícii  majú aj dependance  Adam**, Barbora**, Cyril**, Liptov**, kde sa nachádzajú izby s vlastným sociálnym zariadením.  Najnovším ubytovacím zariadením je dependance Maja**.  Celkovou rekonštrukciou prešiel dependance Cyril**.

Voľný čas: V kinosále kúpeľneho hotela Choč***  sa pravidelne konajú folklórne vystúpenia, divadelné predstavenia, rôzne semináre, besedy, prednášky.  Priamo v kúpeľoch sa nachádza knižnica, fitnes centrum, stolný tenis, internet, Denný bar, kadernícky a kozmetický salón, pedikúra, predajne suvenírov, Espresso, Kúpeľná dvorana, Snack bar.  V areáli je možné vidieť umelecké diela sochársko-maliarskych sympózií, ktoré sa konajú v kúpeľoch od roku 1998. Okrem kultúrneho života, kúpele ponúkajú aj bohaté športové vyžitie. V lete je možné navštíviť minigolfové ihrisko a lukostreľbu. Neďaleko KH Choč*** cca 400 m je športový areál s tenisovými kurtami a bowlingom.  Priamo cez kúpele vedú tri značkované cyklotrasy. Okolie ponúka veľa možností aj na pešiu turistiku – napríklad výstup na Veľký Choč (1611 m). V zime je k dispozícii lyžiarsky vlek priamo pri kúpeľoch, pre náročnejších lyžiarov sú k dispozícii lyžiarske strediska ****, *****. Pre hostí sa pravidelne organizujú výlety do blízkeho okolia  - Demänovské jaskyne, Vlkolínec – skanzen UNESCO, Oravský hrad, plavba plťou popod Oravský hrad, keltská osada Havránok, Múzeum liptovskej dediny v Pribyline,  zájazdy do Jablonky a Nového Targu v Poľsku a iné.

www.kupele-lucky.sk