Slovenské liečebné kúpele Piešťany

Kúpele Piešťany


Prírodné liečivé zdroje:
termálna minerálna voda s teplotou 67 – 69 °C, s obsahom liečivého sírovodíka a 1.500 mg minerálnych látok v jednom litri. Unikátny živý ekosystém sírneho bahna, ktoré je vďaka pôsobeniu termálnej vody, siníc a sírnych baktérií najlepším prírodným prostriedkom na liečbu a ochranu chrupaviek, kĺbov a medzistavcových platničiek.

Indikácie: degeneratívne ochorenia pohybového aparátu, ochorenia chrbtice, stavy po úrazoch a operáciách pohybového aparátu, centrálneho a periférneho nervstva, skoliózy, chronické reumatické ochorenia a mnohé iné.

Procedúry: základom liečby sú procedúry využívajúce unikátnu termálnu vodu a liečivé sírne bahno (bahenné zábaly, bahnisko, zrkadlisko, vaňové kúpele). Tieto procedúry sa kombinujú s vodoliečbou, individuálnou a skupinovou rehabilitáciou, masážami, uhličitou terapiou, svetloliečbou, elektroliečbou, teploliečbou a ďalšími špecializovanými procedúrami.

Ubytovanie: Thermia Palace*****, Balnea Esplanade Palace****, Balnea Splendid***+, Balnea Grand***, Pro Patria**, Villa Berlin***, Jalta**

Voľný čas: široké možnosti pre aktívny oddych – golfový areál, indoor golf, tenisové kurty a joggingový chodník na Kúpeľnom ostrove, cyklotrasy a turistika v okolí Piešťan a v pohorí Považský Inovec, vodné športy na jazere Sĺňava (jachting, veslovanie, windsurfing, vodné lyžovanie, rybolov), squash, bowling. Celoročne bohatý program kultúrnych podujatí, výlety do malebných miest v okolí Piešťan (hrady Tematín, Beckov, Čachtice) či vzdialenejších miest.

www.spapiestany.sk

Kúpele Smrdáky


Prírodné liečivé zdroje:
sírovodíkové minerálne pramene s vysokým obsahom sírovodíka - najvyšším zo všetkých doteraz známych európskych sírovodíkových vôd (680 mg / liter) a sírne bahno, ktoré pôsobí mechanicky, chemicky a fyzikálne prostredníctvom odovzdávaného tepla (chladne 4x pomalšie ako voda).

Indikácie: liečime kožné choroby, ochorenia pohybového aparátu a stavy po popáleninách a obareninách.

Procedúry: základným liečebným prostriedkom sú minerálne vaňové kúpele a sírne bahenné zábaly. Pre optimálny zdravotný efekt je liečba doplnená o fototerapiu, elektroterapiu, magnetoterapiu, masáže, rehabilitáciu a parafínové zábaly.

Ubytovanie: poskytujeme pohodlné ubytovanie v jedno- a dvojlôžkových izbách, ktoré sú vybavené kúpeľňou so sprchou, toaletou, TV SAT, rádiom, telefónom s priamou voľbou a chladničkou.

Voľný čas: vo voľom čase si hostia môžu posedieť v kaviarňach, zatancovať si pri živej hudbe, navštíviť kino, požičať si knihu z knižnice. Športovo orientovaní hostia majú k dispozícii kvalitné tenisové ihrisko s umelým povrchom, volejbalové ihrisko, stolný tenis, biliard, Regeneračné centrum s telocvičňou, fitness, saunou a whirlpool vaňou, môžu si požičať bicykel alebo kolieskové korčule. Malebné miesta v blízkom i vzdialenom okolí sú cieľom pravidelných výletov.

www.kupelesmrdaky.sk