Slovenské liečebné kúpele Turčianske Teplice

Prírodné liečivé zdroje: termálna minerálna liečivá voda, ktorá má dokázateľne liečivé účinky vďaka vysokému obsahu vápnika, horčíka a fluóru s teplotou od 38 °C do 47 °C a obsahom minerálnych látok v 1 litri je 1524 mg/l.

Indikácie: ochorenia pohybového aparátu, obličiek a močových ciest, niektoré typy nervových ochorení, choroby tráviaceho ústrojenstva, gynekologické ochorenia dospelých a detí

Procedúry: liečba je zväčša založená práve na využití prírodných liečivých zdrojov s obohatením o rôzne relaxačné procedúry z elektroliečby, masáží, teploliečby, svetloliečby, pohybových procedúr a služieb SPA&AQUPARK-u.

Ubytovanie: komfortné ubytovanie v dvojlôžkových, jednolôžkových izbách kategórie *** a** , ako aj apartmánoch kategórie *** , ktoré sú vybavené samostatným sociálnym zariadením na izbe (Liečebný dom Veľká Fatra, Liečebný dom Aqua), TV, chladničkou, rádiom a pod.

Voľný čas: kúpele sa nachádzajú v „Turčianskej záhradke“, obkolesenej dvoma národnými parkami Malou a Veľkou Fatrou, ktoré prinášajú veľké množstvo možností trávenia voľného času, od prechádzky, cez turistiku, cykloturistiku v letnom období, ďalej možnosť zimných športov v blízkych lyžiarskych strediskách v zimnom období. Klienti sa taktiež môžu zúčastniť niektorého z podujatí, ktoré im ponúka kultúrny program.

www.therme.sk