Kúpele KOVÁČOVÁ

Prírodné liečivé zdroje: slabomineralizovaná, síranovo-hydrouhličitanová, vápenato-horečnatá, teplá, hypotonická minerálna voda, so zvýšeným obsahom fluoridov. Napriek vysokej teplote (48,5 °C) obsahuje až 800 mg CO2. Výdatnosť prameňa je až 6 000 litrov /min.

Indikácie:
choroby pohybového ústrojenstva, nervové choroby, choroby tráviaceho ústrojenstva, choroby z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou, choroby obličiek a močových ciest a ženské choroby.

Procedúry:
základom kúpeľnej liečby sú bazénové a vaňové kúpele, doplnené termálnymi zábalmi, klasickou, podvodnou i reflexnou masážou a komplexnou fyzikálno-rehabilitačnou terapiou. Neodmysliteľný je rehabilitačný telocvik a doplnkom liečby je medikamentózna liečba.

Ubytovanie:
v penzióne** Detvan: dvojposteľové izby s vlastným sociálnym zariadením, televízorom, rádiom a telefónom, recepcia, jedáleň, spoločenská miestnosť, denný bar.

Voľný čas:
je možné podnikať turistické vychádzky v okolí kúpeľov, výlety bicyklami, jazdiť na koňoch, či športovo rybárčiť. Na výber je množstvo koncertov, výstav, tanečných zábav a autobusových výletov do okolia.

www.kupelekovacova.sk